Dilema v šatníku

Autor: Maya Rusnáková | 10.6.2012 o 16:25 | Karma článku: 7,60 | Prečítané:  346x

Čo si dnes oblečiem? Koľko je vonku stupňov? Stretnem dnes svoj idol? Modrá alebo žltá? Tak sa už rozhodni! Koľkých z nás už trápili takéto otázky? Koľko hodín ste denne premrhali pred svojim šatníkom s nádejou, že sa zmení na módnu vizážistku a poradí vám ako vyzerať top?

Čo si dnes oblečiem? Koľko je vonku stupňov? Stretnem dnes svoj idol? Modrá alebo žltá? Tak sa už rozhodni!

Koľkých z nás už trápili takéto otázky? Koľko hodín ste denne premrhali pred svojim šatníkom s nádejou, že sa zmení na módnu vizážistku a poradí vám ako vyzerať top?

Nepotrebujem odpoveď. Každá jedna žena si denne láme hlavu nad tým ako vyzerať čo najlepšie. Otázkou však ostáva - načo je to všetko vlastne dobré?

Zo všetkých strán, zo všetkých médií sa dozvedáme, že jedine s dobrou vizážou a cool imadžom môžeme toho dosiahnuť v živote veľa. Každá reklama nám naznačuje aby sme sa stali akousi módnou ikonou avšak nikto z nás sa nezamyslel nad tým čo by sa stalo ak by sme proste tieto mediálne chrobáky ignorovali. V dnešnom svete to už nie je o vedomostiach, inteligencii či charizme, ale dokonalom make – upe a malinovom rúži. Je to normálne?

Asi pred troma dňami som si bola kúpiť raňajky v bežnom supermarkete a ako správny zástanca prirodzenej krásy som sa ani neučesala ani nenamaľovala. A aká bola reakcia? Predavačky sa ma opatrne a samozrejme nepriamo pýtali na môj zdravotný stav kvôli mojej neprirodzene bledej pleti a zákazníci si pravdepodobne o mne mysleli, že ich môžem nakaziť akousi ešte doposiaľ neobjavenou nákazlivou chorobou, pretože sa mi vyhýbali na sto metrov. A to všetko len pre nenamaľovanú tvár.

Alebo ďalší príklad.

Určite každý z vás pozná film Pretty Women kde hlavnú herečku Juliu Roberts vyhodia z obchodu s kvalitným a značkovým oblečením, pretože, ako to povedať, jej oblečenie nesedelo vtedajším normám. Keď sa však vrátila v novom kostýme s novým klobúkom na hlave predavačky od nej nemohli oči odtrhnúť a stavím sa, žeby jej zniesli aj modré z neba.

Takže milé dámy, ak chceme mať pocit spolupatričnosti neučme sa, nesnažme sa dodržiavať naše hodnoty a postoje, stačí ak si na seba navlečieme najnovšiu kolekciu Gucci a môžme vykročiť tou krajšou nohou vpred. Dosť smutné, že?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?